Βόλφσμπουργκ - Γκρόιτερ Φιρτ 4-1: Οι «λύκοι» κατασπάραξαν το... τριφύλλι

Βόλφσμπουργκ: Με 4-1 κέρδισε την Γκρόιτερ Φιρτ η Βόλφσμπουργκ

Μια εκπληκτική στο δεύτερο μέρος Βόλφσμπουργκ, διέλυσε την Γκρόιτερ Φιρτ, την οποία και κέρδισε με 4-1, αφήνοντας την στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι παρότι ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέρος, παρ’ όλα αυτά έκλεισαν το ημίχρονο στο 1-1. Το σκορ άνοιξε ο Βρανκς στο 7ο λεπτό, με την Γκρόιτερ Φιρτ όμως να απαντάει στο 44ο λεπτό από την άσπρη βούλα με τον Χργκότα.

Στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση είχε μια ομάδα στο γήπεδο, καθώς η Βόλφσμπουργκ μπήκε με το πόδι στο γκάζι και κατάφερε σε μόλις 4 λεπτά να πάρει ξανά το προβάδισμα, με τον Βρανκς να πετυχαίνει το δεύτερό του τέρμα.

Οι «λύκοι» συνέχισαν την πίεση και κατάφεραν να τελειώσουν την αναμέτρηση μέσα σε 5 λεπτά, πρώτα ο Άρνολντ στο 70’ και στη συνέχεια ο Φίλιπς στο 75’ έγραψαν το 4-1, σκορ με το οποίο τελείωσε και η αναμέτρηση.

Βόλφσμπουργκ (3-4-2-1): Καστίλς, Λακρουά, Μπόρνο, Μπρούκς, Μπακού, Βρανκς, Άρνολντ, Γκέρλαντ, Στέφεν, Κρους, Όλντερ Βιντ

Γκρόιτερ Φιρτ (4-3-3): Μπούχερτ, Άστα, Γκρίσμπεκ, ΒΙέργκρεβερ, Βίλεμς, Σεγκουίν, Κρίστιανσεν, Τίλμαν, Χργκότα, Ντούτζιακ, Λεουλινγκ