Κύπελλο Ελλάδος: Τα highlights της βραδιάς θρίλερ σε ΟΑΚΑ και Καραϊσκάκη

Κύπελλο Ελλάδος: Δείτε τα highlights των αναμετρήσεων του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό, αλλά και του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ.

Η βραδιά ήταν αφιερωμένη στο Κύπελλο Ελλάδος, με τους προημιτελικούς σε ΟΑΚΑ και Καραϊσκάκη να έχουν τεράστιο ενδιαφέρον, αφού και στα δύο παιχνίδια κρίνονταν οι προκρίσεις.

Η εξέλιξη και στις δύο αναμετρήσεις ήταν επεισοδιακή και άκρως θεαματική, με τα εισιτήρια να κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Ο Ολυμπιακός, αν και πήγε να πάθει στραπάτσο, τελικά κατάφερε στην παράταση να πάρει την πρόκριση και με δύο γκολ του Γιώργου Μασούρα να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Παναιτωλικού.

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Στο άλλο παιχνίδι, στην σύγκρουση των «δικεφάλων», η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στη ρεβάνς του 0-0 της Τούμπας, με το ματς να γίνεται ροντέο στα τελευταία λεπτά και την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να παίρνει επική πρόκριση με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις του αγώνα και μάλιστα σε ένα δίλεπτο.