Τόμας Βατσλίκ: «Θα βλέπουμε την φάση με τον Μανωλά και θα γελάμε»

Τόμας Βατσλίκ: Ο Ολυμπιακός πήρε δύσκολη νίκη επί της ΑΕΚ με 1-0, με τον Τόμας Βατσλίκ να επισημαίνει πως η περίοδος είναι αρκετά δύσκολη, αλλά παρόλα αυτά οι «ερυθρόλευκοι» επιβίωσαν.

Ο Ολυμπιακός πήρε δύσκολη νίκη επί της ΑΕΚ με 1-0, με τον Τόμας Βατσλίκ να στέκεται στην δυσκολία της περιόδου, αλλά να επισημαίνει πως τελικά οι «ερυθρόλευκοι» επιβίωσαν.

Τέλος τόνισε πως έχει εξαιρετική συνεργασία με τους Μανωλά και Παπασταθόπουλο και πως οι τρεις τους δουλεύουν πολύ καλά ως ομάδα, ενώ για την φάση με το παρολίγον αυτογκόλ, είπε πως θα το βλέπει με τον συμπαίκτη του και θα γελά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βατσλίκ:

«Επιβιώσαμε, πετύχαμε το γκολ στο τέλος. Η ΑΕΚ δεν είχε μεγάλες ευκαιρίες, αλλά είχε κάποιες προϋποθέσεις. Σκοράραμε νικήσαμε και διατηρήσαμε τη διαφορά μας. Τώρα έχουμε μπροστά μας την Αταλάντα. Είναι μία δύσκολη περίοδος με ματς ανά 3-4 μέρες. Προς το τέλος και ο Σωκράτης και ο Μανωλάς έκαναν σημαντικές επεμβάσεις.

Σαν τριάδα στην άμυνα δουλεύουμε καλά. Εννοείται πως στα ντέρμπι δεν πρέπει να τα χάνεις. Επομένως είσαι χαρούμενος που παίρνεις τους τρεις βαθμούς. Και ύστερα από μία τέτοια εμφάνιση.

Για την φάση με τον Μανωλά θα το βλέπουμε και θα γελάμε. Ευτυχώς δεν μπήκε αυτογκόλ».