Λίβερπουλ - Νόριτς: Η ισοφάριση των «reds» με ασίστ Τσιμίκα και ψαλιδάκι Μανέ

Λίβερπουλ – Νόριτς: Η Λίβερπουλ βρήκε την ισοφάριση, μετά το γκολ της Νόριτς στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Μανέ να κάνει το 1-1 εκμεταλλευόμενος την πολύ καλή ασίστ του Κώστα Τσιμίκα…

Η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου στο Άνφιλντ, ξεκίνησε με σοκαριστικό τρόπο για τη Λίβερπουλ, καθώς στο 48ο λεπτό η Νόριτς πήρε το προβάδισμα, μετά από σουτ του Ράσιτσα το οποίο κόντραρε στον Μάτιπ.

Οι γηπεδούχοι, από ‘κει και πέρα, πίεσαν τα «καναρίνια» με αποτέλεσμα στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Ο Τσιμίκας, μετά από σέντρα του , έβγαλε εξαιρετική ασίστ με το κεφάλι στον Μανέ, με τον πρωταθλητή Αφρικής να κάνει το ψαλιδάκι και να ισοφαρίζει.