Θέλτα - Λεβάντε 1-1: Ο Μαρτί στο 83΄της έδωσε βαθμό ελπίδας

La Liga. Θέλτα – Λεβάντε 1-1: Ο Μαρτί στο 83΄της έδωσε βαθμό ελπίδας

Για την 25η αγωνιστική της La Liga η Λεβάντε με γκολ στο φινάλε του αγώνα πήρε χρυσό βαθμό (1-1) από τη Θέλτα στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο μέσα σε ένα λεπτό ήρθαν τα πάνω κάτω. Στο 67΄η Λεβάντε έχασε την ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ με τον Μαρτί που σούταρε μέσα από την περιοχή κι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Στην εξέλιξη της φάσης η Θέλτα βγήκε στην επίθεση και ο Θέρβι εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα ακριβείας και με καρφωτή κεφαλιά άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα της Λεβάντε (1-0).

Όμως η Λεβάντε δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 83΄έφτασε στην ισοφάριση με ωραίο γυριστό σουτ του Μαρτί ο οποίος από δύσκολη γωνία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-1).

Στο 86΄ο γκολκίπερ της Λεβάντε Καρντένας έσωσε την εστία του σε κοντινό σουτ του Πινέδα και κράτησε τον πολύτιμο βαθμό.