Ιωνικός - Απόλλων Σμύρνης 4-0: Τα highlights από την παράσταση νίκης της ομάδας του Δημήτρη Σπανού στην Νίκαια

Ο Ιωνικός έκανε μία τρομερή εμφάνιση απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης κι έφτασε σε μία άνετη επικράτηση με 4-0 κόντρα στην «ελαφρά ταξιαρχία» σκοράροντας μάλιστα τα τρία από τα τέσσερα γκολ του από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Σε εκπληκτική βραδιά βρέθηκε ο Γιάννης Κιάκος, που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας του Δημήτρη Σπανού στο 8ο και το 18ο λεπτό. Πολύ καλή ήταν και η παρουσία του Βασίλη Μάντζη, που σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας της Νίκαιας στο 32ο λεπτό κι έβγαλε την ασίστ στο δεύτερο γκολ της. Το σόου ολοκλήρωσε ο Ντάλσιο με υπέροχο σουτ στο 88′ έπειτα από ωραία κομπίνα σε κόρνερ, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4-0.