Αναγέννηση Καρδίτσας - Βέροια 5-2: Εφτάψυχη Καρδίτσα έκανε τρομερή ανατροπή κόντρα στην Βέροια!

Καταιγιστική ήταν η Αναγέννηση Καρδίτσας η οποία επικράτησε 5-2 της πρωτοπόρου Βέροιας για την 13η εξ’ αναβολής αγωνιστική του Βορείου Ομίλου

Ήττα – σοκ υπέστη η πρωτοπόρο2 Βέροια από την Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία επικράτησε 5-2, στα πλαίσια της 13ης εξ’ αναβολής αγωνιστική του Βορείου Ομίλου.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις και οι δύο ομάδες δεν είχαν πραγματοποιήσει κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία. Ωστόσο, το δεύτερο μισό του αγώνα κατάφερε να «ανταμείψει» και τους πιο απαιτητικούς!

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 49ο λεπτό με τον Πασά να ευστοχεί από την άπσρη βούλα, με της Αναγέννηση να «απαντά» τρία λεπτά αργότερα με το… ίδιο νόμισμα και τον Μπραμπίγια να κάνει το 1-1 με εκτέλεση πέναλτι.

Γρήγορα, η Βέροια πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ, με τον Πασά να διπλασιάζει τα τέρματά του και με ωραία κεφαλιά να διαμορφώνει το 2-1 στο 59′. Ωστόσο, υπολόγιζαν χωρίς τους γηπεδούχους, οι οποίοι πραγματοποίησαν μία καταιγιστική εμφάνιση.

Στο 61ο λεπτό, ο Λαγός με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα ενά δύο λεπτά αργότερα, ο Πλέγας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Την «σκυτάλη» πήρε ο Δημούτσος, ο οποίος λίγο πριν το 70′ με ωραίο σουτ έκανε το 4-2 και ο Λαρρέα «σφράγισε» τη νίκη στο 85′, διαμορφώνοντας το τελικό 5-2.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τσακμακίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Κουτρομάνος, Σταμόπουλος, Λαρρέα, Δημούτσος, Λαγός, Πλέγας, Αθανασιάδης, Μπενγκόα (78′ Γκίνη), Μπραμπίγια.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μουχάλης, Πεταυράκης, Κάτσε (66′ Οικονόμου), Γαβριηλίδης, Μούργος, Πόζογλου (46′ Φοφανά), Γιακουμάκης, Πασάς.