Αρμίνια - Άουγκσμπουργκ 0-1: Δυσκολέυτηκε αλλά την «λύτρωσε» ο Καλιτζούρι

Η Άουγκσμπουργκ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Αρμίνια για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Η Αρμίνια φιλοξένησε την Άουγκσμπουργκ για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Bundesliga, με τους φιλοξενούμενους , αν και δύσκολα, να επικρατούν 1-0.

To πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά, με την Άουγκσμπουργκ ωστόσο να έχει μπει πιο δυναμικά, χωρίς ωστόσο να σημειώνει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… restart και από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους. Το γκολ δεν άργησε να έρθει, με τον Καλιτζούρι να ανοίγει το σκορ στο 50ο λεπτό, δίνοντας και πάλι ενδιαφέρον στο ματς.

Οι γηπεδούχοι, αν και πίεσαν για την ισοφάριση, δεν τα κατάφεραν με το ματς να τελειώνει 1-0 υπέρ της Άουγκμπουργκ, η οποία βρίσκεται στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού.