Μπάγερν Μονάχου - Λεβερκούζεν 1-1: Τα λάθη... πληρώνονται - «Μοιραίος» ο Μίλερ και «γκέλα» οι Βαυαροί

Μπάγερν Μονάχου και Λεβερκούζεν ήρθαν ισόπαλες 1-1 στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Bundesliga, με τον Τόμας Μίλερ να είναι μοιραίος για τους Βαυαρούς

Η πρωτοπόρος Μπάγερν Μονάχου, σε ένα ματ που δεν… θύμιζε τον εαυτό της, ήρθε ισόπαλη με την Λεβερκούζεν, με τον Τόμας Μίλερ να πετυχαίνει το μοιραίο αυτογκόλ.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά, η Μπάγερν είχε τον έλεγχο του ματς, με τους παίκτες να πραγματοποιούν εξαιρετικό passing game. Η πρώτη απειλή της Λεβερκούζεν προέκυψε στο 8ο λεπτό, με τον Αντλί να είναι στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

Σεφτέ στα γκολ οι Βαυαροί

Μίλερ και Λεβαντόφσκι απειλούσαν διαδοχικά την αντίπαλη εστία, με τον Χραντέτσκι να αποκρούει εντυπωσιακά. Ωστόσο, ο Φιλανδός κίπερ «νικήθηκε» από τον Σιούλε, ο οποίος στο 18′ πήρε το ριπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 33ο λεπτό, ο Bιρτς «χαράμισε» μία τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά από ένα τρομερό σπριντ έφτασε στην περιοχή, δέχτηκε μία πάσα ακριβείας ωστόσο άργησε να σουτάρει, με την άμυνα την Μπάγερν να τον «κόβει» την σωστή στιγμή.

Μίλερ, ο μοιραίος…

Η ισοφάριση ήρθε ωστόσο δια χειρός… Μίλερ, ο οποίος με ένα -εντυπωσιακό ομολογουμένως- αυτογκόλ  έκανε το 1-1. Ο άσος των Βαυαρών, δεν υπολόγισε καλά και μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα τον βρήκε και κατέληξε στα δίχτυα! Σαν να μην έφτανε αυτό, μόλις τρία λεπτά πριν το ημίχρονο ο Αντλί έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, με την Μπάγερν να μην θυμίζει… Μπάγερν.

Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Ούλραϊχ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ζίλε, Ρίτσαρντς, Κίμιχ, Μουσιάλα, Κομάν, Γκνάμπρι, Μίλερ, Λεβαντόφσκι

Λεβερκούζεν(Τζεράρντο Σεοάνε): Χραντέτσκι, Τα, Ταπσόμπα, Χινκαπι, Φρίμπονγκ, Αρανγκουίθ, Ντεμιρμπάι, Μπάκερ, Βιρτζ, Ντιαμπί, Αντλί