Ατρόμητος Κ19 - Παναθηναϊκός Κ19 0-2: Στο -1 από την κορυφή και τον Αστέρα Τρίπολης οι «πράσινοι»

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου στο Περιστέρι σε αγώνα για την 26η αγωνιστική της Super League Κ19 φτάνοντας έτσι στον ένα βαθμό μακριά από την πρώτη θέση της βαθμολογίας που βρίσκεται ο Αστέρας Τρίπολης.

Οι «πράσινοι» μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι κι έχασαν την πρώτη τους και διπλή μάλιστα ευκαιρία στο 1ο λεπτό πρώτα με τον Καμαρό που ηττήθηκε στο τετ α τετ από τον Δήμο κι έπειτα στην επαναφορά, όταν οι αμυντικοί του Ατρομήτου απομάκρυναν την μπάλα πάνω στην γραμμή του σουτ του Κυριόπουλου. Ότι δεν κατάφερε στην αρχή το «τριφύλλι», το πέτυχε στο 21ο λεπτό, όταν ο Μπιλάλ ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι φτάνοντας τα 17 γκολ στο πρωτάθλημα και όντας πρώτος σκόρερ. Στο 42′ ο Παναθηναϊκός έφτασε κοντά και σε δεύτερο τέρμα, αλλά ο Βολάκης αστόχησε με κεφαλιά. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσαν οι αμυντικοί του Ατρομήτου, όταν στο 75ο λεπτό ο Καλός έκανε την ατομική του προσπάθεια, γύρισε την μπάλα και οι παίκτες των Περιστεριωτών έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας τους, πάνω στην προσπάθειά τους να απομακρύνουν.

Ο Παναθηναϊκός έφτασε έτσι στους 41 βαθμούς, ένα μόνο πίσω από τον πρώτο Αστέρα Τρίπολης, με τον οποίο έχουν πλέον ίδιους αγώνες, αφού οι Αρκάδες είχαν το ρεπό τους αυτή την αγωνιστική.

Ατρόμητος: Δήμος, Τρόκα, Πομώνης, Σταμάτουλας, Γκαμάνης, Μουντές, Μπουρνέλης, Παγώνης, Τσαντίλας, Ανθουλάκης, Παροτσίδης.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Καμαρός (78′ Ζαφείρης), Παυλάκης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Πορφυρόπουλος, Τόρρα (65′ Φρόκου), Συμεωνίδης (80′ Τσιάβος), Μπιλάλ (78′ Νταμπίζας), Κυριόπουλος (65′ Καλός), Βολάκης.