Τρίκαλα - Βέροια 1-2: Έκανε το «χρέος» της και παραμένει στην κορυφή

Η Βέροια αν και δυσκολεύτηκε επικράτησε 2-1 κόντρα στα Τρίκαλα για την 22η αγωνιστική της Super League 2 και βρίσκεται και πάλι στην κορυφή

Η Βέροια έκανε το «χρέος» της κόντρα στα Τρίκαλα και επικρατώντας 2-1 στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής, είναι και πάλι «μόνη» της στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 2.

Aπό νωρίς οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, αφού μόλις στο 8ο λεπτό ο συνήθης ύποπτος, Πασάς, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Αν και το γκολ ήρθε νωρίς, ο ρυθμός έπεσε αισθητά στο ματς τα επόμενα λεπτά, με τα Τρίκαλα να αναζητούν ένα τέρμα, δίχως όμως να πλησιάζουν την αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά και στο 55ο λεπτό ο Ελευθεριάδης με δυνατό σουτ έκανε το 1-1, βάζοντας την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι.

Ωστόσο, υπολόγιζαν χωρίς τη… Βέροια, με τον Μούργο να δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, η οποία έφυγε με τους τρεις βαθμούς και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τρίκαλα (Καλογιάννης):  Περλιέσι, Νιάρος, Σανδραβέλης, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Κεχαγιάς, Ελευθεριάδης, Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος (89′ Γκοβίνας), Ευθυμιού (38′ λ.τ Μυλόπουλος (72′ Μανίσογλου).

Βέροια (Βεργώνης*): Βελλίδης, Μουχαλής, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (90′ Μπλέτσας), Μούργος (90′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (82′ Κάτσε), Φοφανά (64′ Πόζογλου), Πασάς (90′ Καπνίδης).