Ολυμπιακός Κ19: Ήττα με ανατροπή από τον Απόλλωνα Σμύρνης

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Κ19, απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης, καθώς παρότι οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 1-0, στο τέλος ηττήθηκαν με 3-2.

Ο Απόλλωνας κατάφερε να μπει δυναμικά και να ανοίξει το σκορ, κάνοντας το 1-0 στο 21ο λεπτό. Η συνέχεια άνηκε στους Πειραιώτες, καθώς με 2 γκολ μέσα σε 5 λεπτά, με τους Παπαδάκο (49’) και Παπακανέλλο (54’), κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το ματς.

Η ανατροπή αυτή όμως, έφερε νέα ανατροπή, καθώς ο Απόλλωνας με δύο γκολ, ένα στο 71’ και ένα στο 78’ άλλαξε ξανά τις ισορροπίες του αγώνα, κάνοντας το 3-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός: Παπαδούδης, Φρέρης, Γιαννούλης, Χριστοφιλόπουλος, Κωστούλας, Κασέμι, Παπαδάκος (63’ Γατόπουλος), Μουζακίτης, Ποιμενίδης (63’ Μοίρας), Παπακανέλλος, Κουτσογούλας (75’ Πρεκατές)