ΠΑΟΚ Β - Τρίκαλα 3-0: «Καθάρισε» από το πρώτο μέρος

ΠΑΟΚ Β Τρίκαλα Με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Β έβαλε τις βάσεις για την επιστροφή στις νίκες κόντρα στα Τρίκαλα

Ο ΠΑΟΚ Β επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας των Τρικάλων με 3-0 στο γήπεδο του Μακεδονικού. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου μέρους όταν και πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων, το οποίο και διατήρησε με σχετική άνεση μέχρι και τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όταν και ήρθε το τρίτο γκολ. Στο 32′ ο Τζίμας ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Τάχατος, με τον ΠΑΟΚ να έχει συχνές επισκέψεις στα καρέ των φιλοξενούμενων και να βρίσκει τρόπο να φτάσει στο γκολ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Πανίδης έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πάμπλο Γκαρσία προσπάθησε και κατάφερε με τις αλλαγές να φρεσκάρει τον ΠΑΟΚ, που δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το προβάδισμα. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκορντεζιάνι που είχε περάσει ως αλλαγή, έκανε το τελικό 3-0.

ΠΑΟΚ είναι: Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος (63’ Καλουτσικίδης), Σαλαμούρας (46’ Χατζηστραβός), Μελετίδης (46’ Ουεντράογκο), Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας (77’ Σπυρίδης), Πανίδης (69’ Γκορντεζιάνι).

Τρίκαλα: Περλέσι, Σανδραβέλης (77’ Μανίσογλου), Νιάσος (66’ Μυλόπουλος), Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας (66’ Ζησόπουλος), Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης, Χειριτράντας (66’ Φουτσίνι).