Λανς - Κλερμόν 3-1: Με 3αρα και ωραία μπάλα επέστρεψε στις νίκες

Μια ακόμη νίκη και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε η Λανς, η οποία δήλωσε και πάλι… παρών στη μάχη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η Κλερμόν παρότι μπήκε πολύ καλά στην αναμέτρηση και κατάφερε να βρει το γκολ στο 9ο λεπτό με τον Ρασάνι, στη συνέχεια δεν κατάφερε να βρει απάντηση στην αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Η Λανς, από τη στιγμή που δεν δέχθηκε και δεύτερο γκολ, μετά το πάγωμα στο πρώτο δεκάλεπτο και αφού κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να βρει τα πατήματά της, κατάφερε να γυρίσει το σκορ, στο πρώτο μέρος, με τους Ντάνσο και Σοτόκα να βρίσκουν δύο γκολ σε 8 λεπτά. Το πρώτο στο 39ο λεπτό και το δεύτερο στο 45+3’, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με πολύ διαφορετικές βάσεις.

Η χαριστική βολή δόθηκε στο 58ο λεπτό, όταν ο Χαϊντάρα έκανε το 3-1, δίνοντας μεγαλύτερο προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ παράλληλα έκοψε και τα φτερά της Κλερμόν, απ’ το να πάει κάτι απ’ αυτό το ματς.