Γερμανία - Ισραήλ 2-0: Νίκη στο ρελαντί για τα «πάντσερ»

Γερμανία – Ισραήλ 2-0: Νίκη χωρίς προβλήματα κόντρα στο Ισραήλ πήρε η Γερμανία, με σκορ 2-0, στο πλαίσιο των διεθνών φιλικών…

Νίκη χωρίς προβλήματα κόντρα στο Ισραήλ πήρε η Γερμανία, με σκορ 2-1, στο πλαίσιο των διεθνών φιλικών…

Η Γερμανία, στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στο Ισραήλ, έκανε τα απολύτως απαραίτητα για να πάρει τη νίκη. Η αναμέτρηση από την αρχή έμοιαζε να έχει χαρακτήρα… αγγαρείας για τα «πάντσερ», τα οποία από την αρχή της αναμέτρηση είχαν το πάνω χέρι.

Μάλιστα, η ομάδα του Χάνσι Φλικ, χρειάστηκε μόνο ένα ημίχρονο για να βάλει τέλος στην υπόθεση νίκη, καθώς στο 36ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους πέτυχαν τα δύο τέρματα για το νικηφόρο αποτέλεσμα. Το σκορ για τους Γερμανούς άνοιξε ο Κάι Χάβερτς, με το Τίμο Βέρνερ να χρίζεται σκόρερ λίγο πριν κλείσει το πρώτο μέρος της φιλικής αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όλα έμοιαζαν διαδικαστικά, με τις δύο εθνικές να κάνουν πολλές αλλαγές. Στιγμιότυπο του δευτέρου μέρους αποτελούν τα δύο χαμένα πέναλτι (ένα για κάθε χώρα) στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Γερμανία: Τερ Στέγκεν, Κέχρερ, Τα, Σόλτερμπεκ, Ράουμ, Γκουντογκάν, Βάιγκλ, Ντράξλερ, Μουσιάλα, Χάβερτς, Βέρνερ

Ισραήλ: Μαρκιάνο, Γκόλντμπεργκ, Μενάχεμ, Μπίτον, Ντάσα, Άβραχαμ, Πέρετς, Άμπου Φάνι, Σόλομον, Μπαρίμπο, Νταμπούρ