Ελλάδα U17 - Ουγγαρία U17 1-1: Σοκ στο 90+4' για τους νέους που έμειναν πίσω στην βαθμολογία

Ελλάδα U17 – Ουγγαρία U17 1-1: Σοκ στο 90+4′ για τους νέους που έμειναν πίσω στην βαθμολογία, αφού ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις από την Ουγγαρία.

H Eθνική ομάδα U17 δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ουγγαρία και έμεινε στο 1-1 στην προσπάθεια για πρόκριση στα τελικά του Euro 2022.

Η Εθνική ήταν αυτή που προηγήθηκε στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα με την συμπλήρωση μίας ώρας με το γκολ του Γκιτέρσου μετά από ασίστ του Γκούμα.

Οι νέοι κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους όμως τελικά ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο 90+4′ ο Κομλόσι που είχε περάσει στο δεύτερο μέρος ως αλλαγή έβαλε το γκολ και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ουγγαρία.

Έτσι η Εθνική ομάδα έμεινε στους 2 βαθμούς και έχασε πολύτιμο έδαφος στην βαθμολογία. Επόμενο ματς με την Ολλανδία την Τετάρτη (30/3).

Ελλάδα U17: Αγκελίδης, Φιλόν, Δελληγιάννης, Κόττας, Γκούμας, Γεωργιάδης, Γκιτέρσος, Αλεξίου, Λιατίφης, Ντρόσο, Καλοσκάμης

Ουγγαρία U17: Πέσκι, Κόβακς, Σαμπό, Αλμασί, Μπόντναρ, Μπόρος, Κόκσις, Τοθ, Καλοσκάνι, Μπαρκόζι, Λίζτες