Βαθμολογία Super League: Ο Άρης με τη νίκη του στην Τρίπολη ανέβηκε στην 5η θέση

Με τον αγώνα Αστέρας Τρίπολης – Άρης άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Στην Τρίπολη ένα γκολ που σημείωσε ο Αμπουμπακάρ Καμαρά με τη βοήθεια της τύχης (η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία) κι ένα άλλο του Λούκας Σάσα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης πήρε υπερπολίτιμη νίκη επί του Αστέρα και ο Χερμάν Μπούργος έκανε το 2/2 στον πάγκο της ομάδας.

Με τη νίκη του αυτή έφτασε στην 5η θέση προσπερνώντας τον σημερινό του αντίπαλο ο οποίος όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

Στο Αγρίνιο, σε ένα ματς που έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή, Παναιτωλικός και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που δεν … χάλασε κανέναν από τους δυο…