ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΙΝΣΚ 3-2: Μία νίκη μακριά από την πρόκριση

Ο Ολυμπιακός πήρε ακόμα μία νίκη, επικρατώντας της Μιντσάνκα Μινσκ με 3-2 και πλέον βρίσκεται μία νίκη μακριά από την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι «ερυθρόλευκες» πήραν με σχετική ευκολία το πρώτο σετ με 25-21, με τις φιλοξενούμενες στη συνέχεια να αντιδρούν ισοφαρίζοντας σε 1-1 σετ.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν πάρα πολύ για να καταφέρουν να πάρουν το πάνω χέρι στον αγώνα. Ο Ολυμπιακός έκανε το 2-1 και η Μινσκ ισοφάρισε εκ νέου με το παιχνίδι να κρίνεται στο τάι μπρέικ.

Εκεί ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε να έχει πιο ξεκάθαρο στόχο και τελικά πήρε το σετ και τη νίκη.

Πλέον οι «ερυθρόλευκες» θα ταξιδέψουν στην Λευκορωσία για τον δεύτερο αγώνα του προκριματικού.

Η νικήτρια του ζευγαριού θα παίξει με την νικήτρια του Ζοκ (Σερβία)- Μπρσκο (Βοσνία) για μια θέση στους ομίλους του CEV Champions League.

Τα σετ: 25-21, 25-27, 25-23, 20-25, 15-13