ΠΑΛΗ: Δύο μετάλλια πανηγύρισε ο Άρης στο Πανελλήνιο παμπαίδων Under 15

Ο Θεόφιλος Κεσίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 75 κιλών, ο Στέφανος Αδαμίδης το χάλκινο στην ίδια κατηγορία, ενώ μαζί οι δύο παλαιστές του Άρη πήραν το «εισιτήριο» για τους Βαλκανικούς Αγώνες.

Ιδιαίτερη μνεία στην παρουσία των μικρών αθλητών του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων έκανε ο Ερασιτέχνης Άρης, καθώς μάλιστα πανηγύρισε δύο μετάλλια. Στο Πανελλήνιο παμπαίδων U15, το οποίο διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο «Σπάρτακος Αθήνα», στο Ζεφύρι, ο Θεόφιλος Κεσίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 75 κιλών και ο Στέφανος Αδαμίδης το χάλκινο στην ίδια κατηγορία. Μάλιστα, αμφότεροι οι παλαιστές του Άρη πήραν και το «εισιτήριο» για τους Βαλκανικούς Αγώνες, που θα γίνουν στα τέλη Οκτωβρίου με παρούσα την εθνική μας ομάδα πάλης.

Ο Α.Σ. Άρης συνεχάρη για την επιτυχία τους δύο αθλητές του συλλόγου και φυσικά τον προπονητή τους, Κώστα Κουρτίδη.