ΠΑΟΚ - ΝΟ ΧΙΟΥ 8-4: Χωρίς προβλήματα ο Δικέφαλος κόντρα στο ΝΟ Χίου

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ 8-4: Την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ο ΠΑΟΚ, κόντρα στον ΝΟ Χίου, παίρνοντας τη νίκη με 8-4 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο…

Οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένα στην αναμέτρηση, με αποτέλεσμα το πρώτο οκτάλεπτο να ολοκληρωθεί με 1-0 σκορ υπέρ του ΠΑΟΚ. Παρόμοια συνέχισε και η δεύτερη περίοδος με τον ΠΑΟΚ να καταφέρνει, με όπλο την καλή άμυνά του, να δημιουργήσει ευνοϊκές συνθήκες στην επίθεση, ανοίγοντας τη διαφορά στο 3-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν σταδιακά τη διαφορά, διαμορφώνοντάς τη σε 5 γκολ (7-2), με το τέταρτο οκτάλεπτο, να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και τον ΧΟ Χίου να καταφέρνει να μειώσει στα τέσσερα τέρματα τη διαφορά και το 8-4 να είναι το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ 8-4

Οκτάλεπτα: 1-0, 2-1, 4-1, 1-1

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς, Προσινικλής Ν. 1, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 2, Μιλιάρντοβιτς 3, Σγουρίδης 1, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Τόττης, Ιωσήφ.