Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα από τον Ζβέρεφ - Στο διπλό θα κριθεί η πρόκριση στα ημιτελικά του United Cup

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Αλεξάντερ Ζβέρεφ. Γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ και η Γερμανία ισοφάρισε σε 1-1 την αναμέτρηση των προημιτελικών του United Cup. Στο μικτό διπλό θα κριθεί η πρόκριση στα ημιτελικά.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Αλεξάντερ Ζβέρεφ και γνώρισε την ήττα με 2-0 (6-4, 6-4). Με αυτή τη νίκη η Γερμανία ισοφάρισε σε 1-1 και πλέον η πρόκριση για τα ημιτελικά του United Cup θα κριθεί στο διπλό.

Ο 25χρονος τενίστας σε ένα κλειστό παιχνίδι δεν μπόρεσε να επιβάλλει τον ρυθμό του με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα. Και τα δύο σετ ήταν πανομοιότυπα με τον Γερμανό πρωταθλητή να βρίσκει πάντα τις λύσεις.

Πλέον το βάρος πέφτει στο διπλό, όπου θα αγωνιστούν οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη, που στον πρώτο αγώνα νίκησε την Κέρμπερ με 2-0 σετ.