ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ - ΜΠΑΣΙΛΑΣΒΙΛΙ 2-0: Ξεκούραστη νίκη λόγω τραυματισμού του Γεωργιανού

Στο 2-0 επί της Γεωργίας έφτασε η Ελλάδα στο ATP Cup μετά τη νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά επί του Νικολόζ Μπασιλασβίλι, με τον αντίπαλό του να αποσύρεται μετά το 4-1 του πρώτου σετ.

Νίκη, χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα, επί του Νικολόζ Μπασιλασβίλι πέτυχε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο δεύτερο αγώνα της Ελλάδας με τη Γεωργία για το ATP Cup. Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας νίκησε με 2-0 το παιχνίδι, το οποίο διακόπηκε στο 4-1 του πρώτου σετ. Ο Μπασιλασβίλι ζήτησε ιατρικό τάιμ άουτ λόγω αναπνευστικών προβλημάτων, αλλά έπειτα από συζητήσεις με το ιατρικό προσωπικό διαπίστωσε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει και το παιχνίδι διακόπηκε μετά από 34 λεπτά.

«Δεν είναι εύκολο να παίζεις όταν δεν είσαι 100% έτοιμος. Τον καταλαβαίνω απόλυτα», δήλωσε μετά το ματς γι τον αντίπαλό του ο Στέφανος Τσιτσιπάς.