Στοίχημα: Δεν θα είναι εύκολο για Ντάρμσταντ

Οι προβλέψεις του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Παρασκευής 21 Οκτωβρίου

Η πρωτοπόρος της Zweite Liga της Γερμανίας Ντάρμσταντ φιλοξενεί την Χολστάιν Κιελ σε ένα άκρως σημαντικό και καθοριστικό ματς και για τις δυο ομάδες.

Στην κορυφή και στη θέση της απευθείας ανόδου οι γηπεδούχοι. Παραμένουν αήττητοι εντός έδρας, ενώ προέρχονται από τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι μετράνε δυο συνεχόμενες νίκες και πλησιάζουν όλο και πιο πολύ τις προνομιούχες θέσεις. Ενώ σκοράρει με ευκολία, με τον ίδιο τρόπο δέχεται και εύκολα γκολ.

Αν και η Ντάρμσταντ είναι το φαβορί δεν θα έχει εύκολη αποστολή. Θα ποντάρουμε στην ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο.

Ντέρμπι από τα παλιά στην Segunda Division της Ισπανίας ανάμεσα στην Γρανάδα και την Σαραγόσα.

Η Γρανάδα είναι ένα πόντο πίσω από τις πρώτες θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ της ανόδου. Εντός έδρας είναι αήττητη, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, έχοντας δεχτεί μόλις ένα γκολ παθητικό.

Η Σαραγόσα επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τέσσερις αγωνιστικές, επικρατώντας 2-1 της Βιγιαρεάλ Β’. Σε πέντε παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της έχει συγκεντρώσει τέσσερις βαθμούς και με σημαντικό πρόβλημα στην επίθεση.

Πλεονέκτημα λόγω έδρα στην Γρανάδα και επιλογή μας ο άσος από το πρώτο ημίχρονο.

19:30 ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ – ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ        Χ ΗΜ.         (2.50)

22:00 ΓΡΑΝΑΔΑ – ΣΑΡΑΓΟΣΑ         1 ΗΜ. / 1 ΤΕΛ.         (3.10)