Στοίχημα: Ντέρμπι στον Ιταλικό προημιτελικό

Την ισοπαλία στο ματς για το Coppa Italia ανάμεσα στην Ίντερ και την Αταλάντα προτείνει ο Σπύρος Νάσιος

Γεια και χαρά και Καλή Τρίτη σε όλους! Τελευταία ημέρα του Ιανουαρίου, του πρώτου μήνα του 2023 και θα ξεκινήσουμε τις προτάσεις μας με την αναμέτρηση Ίντερ – Αταλάντα για τα προημιτελικά του Coppa Italia.

Οι νερατζούρι επικράτησαν με 2-1 στην έδρα της Κρεμονέζε και φαίνεται να εξασφαλίζουν την έξοδο στο Champions League. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισαν την Πάρμα στην παράταση.

Η Αταλάντα παραμένει αήττητη μετά την επανέναρξη και προέρχεται από τη νίκη με 2-0 επί της Αταλάντα. Νίκησε 5-2 την Σπέτσια για να προκριθεί από την φάση των «16». Στο ματς πρωταθλήματος η Ίντερ πήρε τη νίκη με 3-2 στο Μπέργκαμο. Σε καλή κατάσταση και οι δυο αντίπαλοι και ας κριθεί η πρόκριση στην παράταση ή στα πέναλτι. Επιλογή μας η ισοπαλία.

22:00 ΙΝΤΕΡ – ΑΤΑΛΑΝΤΑ  Χ (3.80)