Στοίχημα: Αλώβητη στην Βασκονία η Ρόμα

Οι επιλογές του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Πέμπτης 16 Μαρτίου

Συνέχεια με τα βραδινά ματς για τους «16» του Europa League και ξεκίνημα από την χώρα των Βάσκων στην Ισπανία όπου η Σοσιεδάδ φιλοξενεί την Ρόμα.  Οι Ιταλοί επικράτησαν 2-0 στην πρώτη αναμέτρηση στην αιώνια πόλη, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης. Η Σοσιεδάδ έχει στο μυαλό της την κατάκτηση μίας θέσης για το επόμενο Champions League μέσω της Primera Division και δεν διανύει και την καλύτερη περίοδο της.

Πιο έμπειρη η ομάδα του Μουρίνιο και έχει τον τρόπο να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα. Θα ποντάρουμε στην ισοπαλία.

Σε άλλη βραδινή αναμέτρηση η Άρσεναλ υποδέχεται στο Λονδίνο την Σπόρτινγκ Λισαβόνας με τις δυο ομάδες να έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς μετά το ισόπαλο 2-2 στην Πορτογαλία. Οι Άγγλοι έχουν την έδρα και το πλεονέκτημα για την πρόκριση στα προημιτελικά. Είναι από τις φορμαρισμένες ομάδες στην Ευρώπη, οδηγούν την κούρσα της Premier League και δίκαια χαρακτηρίζονται φαβορί για την κατάκτηση της. Η Σπόρτινγκ θα παλέψει για την πρόκριση και αναζητώντας μια αξιοπρεπή απόδοση, θα επιλέξουμε την ισοπαλία στα πρώτα 45 λεπτά.

22:00 ΣΟΣΙΕΔΑΔ – ΡΟΜΑ  Χ (3.15)

22:00 ΑΡΣΕΝΑΛ – ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ  ΧΗΜ. (2.45)