ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ: Κατέγραψε double-double στη νέα ήττα των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου

Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης έπιασε υψηλή απόδοση στην ήττα των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου από τους Σάντα Κρουζ Γουόριορς (123-127), ολοκληρώνοντας τον αγώνα με double-double.

Στη δεύτερη εμφάνισή του στην G-League με τη φανέλα των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου, ο Γιώργος Καλαϊτζάκης κατάφερε να κάνει τη διαφορά, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Η θυγατρική ομάδα των Θάντερ ηττήθηκε για δεύτερη διαδοχική φορά από τους Σάντα Κρουζ Γουόριορς, με σκορ 123-127, σ’ ένα ματς που κρίθηκε στη δεύτερη παράταση, ωστόσο ο Έλληνας γκαρντ κατάφερε να κάνει κάτι περισσότερο από αισθητή την παρουσία του.

Συγκεκριμένα, σε 31 λεπτά συμμετοχής μέτρησε 24 πόντους (9/18 σουτ εντός πεδιάς), 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ, ερχόμενος μάλιστα από τον πάγκο.