Oλυμπιακός: Η Μακάμπι Χάιφα έχει... νύχια - Η γκολάρα που έβαλε στο Super Cup του Ισραήλ

Ο Πέδρο Μαρτίνς είδε την αντιπάλο του Ολυμπιακού στον β’ προκριματικό του Champions League, Μακάμπι Χάιφα στον αγώνα με τη Χάποελ Μπερ Σεβά για το Super Cup Ισραήλ.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 1-1 και καθώς δεν είχε παράταση ακολούθησε η διαδικασία των πέναλτι στην οποία νικήτρια βγήκε η Μπερ Σεβά με 4-3.

Ο Πορτογάλος βεβαιώθηκε ότι ο πρωταθλητής Ελλάδας έχει μια εξαιρετικά δύσκολη αποστολή κόντρα στους μαχητικούς και παθιασμένους πρωταθλητές Ισραήλ.

Η Μακάμπι αρέσκεται να δείχνει τα… νύχια της από την αρχή. Μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ με γκολ του Ατζιλί.

Προηγήθηκε καταπληκτική «κατεβασιά» των παικτών της που άλλαξαν με ταχύτητα 6 πάσες, ασίστ με τακουνάκι και σουτ έξω από την περιοχή με το αριστερό που έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι».