Σλόβαν Μπρατισλάβας: Παθογένειες σαν του Ολυμπιακού - Τι έδειξε στο 1-4 με τη Φερεντσβάρος

Τι έδειξε η Σλάβαν Μπρατισλάβας στο 1-4 με τη Φερεντσβάρος, μια βδομάδα πριν το ραντεβού της με τον Ολυμπιακό στον 3ο προκριματικό γύρο του Εuropa League.

Ο Ολυμπιακός μετά την ήττα 4-0 από τη Μακάμπι Χάιφα που έφερε τον απόκλεισμό του από το Champions League θα συνεχίσει στο Europa League όπου στον 3ο προκριματικό γύρο θα αντιμετωπίσει τη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Η ομάδα από τη Σλοβακία έζησε όπως και ο Ολυμπιακός μια εφιαλτική βραδιά στο γήπεδο της όπου ηττήθηκε με 4-1 από την ουγγρική Φερεντσβάρος κι αφού προηγουμένως είχε νικήσει εκτός έδρας με 2-1 στον 2ο προκριματικό του Champions League!

H Σλόβαν δέχθηκε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Μπολί (20΄) και Ζαχαρίασεν (30΄) και παρά το γεγονός ότι μείωσε στο 70΄με τον Μορλάκι δεν μπόρεσε να γυρίσει το ματς. Απεναντίας είδε τη Φερεντσβάρος στα τελευταία λεπτά να φτάνει στο 1-4 με γκολ των Τραορέ (89΄) και Λαϊντουνί (90+4).

Παρακολουθώντας τα στιγμιότυπα του αγώνα παρατηρούμε ότι η Σλόβαν παρουσίασε παθογένειες αντίστοιχες με του Ολυμπιακού στο ματς με την Μακάμπι. Ολιγωρία στο κέντρο της άμυνας στις σέντρες από τα πλάγια και κακή αντίδραση του τερματοφύλακα στα σουτ των Ούγγρων.

Και κάτι ακόμη οικείο από το ματς του Ολυμπιακού. Όπως ο Πέδρο Μαρτίνς, έτσι και ο προπονητής της Σλόβαν, Βλάντιμιρ Βάϊς ανέλαβε την ευθύνη για τη βαριά ήττα.

Δείτε τα highlights του αγώνα Σλόβαν – Φερεντσβάρος 1-4