Ολυμπιακός: Μπόουλερ επιστροφή μετά την «εποχή» Κορμπεράν

Τζος Μπόουλερ
eurokinissi

Ο Τζος Μπόουλερ είναι στην αποστολή του Ολυμπιακού για τον αγώνα με την Καραμπάγκ στο Αζερμπαϊτζάν και μένει να δούμε αν θα κάνει την πρώτη του συμμετοχή επί Μίτσελ.

Ο Τζος Μπόουλερ αποτελεί μία από τις πολλές καλοκαιρινές (και φθινοπωρινές) μεταγραφές του Ολυμπιακού. Ο Άγγλος εξτρέμ ήρθε ως δανεικός από τη Νότιγχαμ Φόρεστ να δώσει έξτρα λύσεις στα φτερά της ερυθρόλευκης επίθεσης.

Προς το παρόν ωστόσο τα πράγματα δεν έχουν εξελιχθεί όπως και ο ίδιος θα ήθελε αλλά και η ομάδα. Είναι λογικό βεβαίως αφού και ο Ολυμπιακός είναι διαρκώς σε διαδικασία αλλαγών και ψάχνει τη σταθερότητά του.

Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής ειδικότερα που είναι και στην ευρωπαϊκή λίστα πήρε δύο συμμετοχές με Ναντ (αλλαγή) και Φράιμπουργκ (βασικός) στο Europa League και άλλες δύο στη Super League. Αγωνίστηκε βασικός στο 1-1 με το Βόλο στο Γ.Καραϊσκάκη και χρησιμοποιήθηκε ως αλλαγή για 11 λεπτά στην ήττα με 2-1 από τον Άρη.

Εκείνο το ματς μάλιστα, με τους κιτρινόμαυρους, ήταν η δική του τελευταία εμφάνιση. Στο… κύκνειο άσμα του Κορμπεράν στον πάγκο του Ολυμπιακού αγωνίστηκε για τελευταία φορά και ο Μπόουλερ που επί Μίτσελ δεν έχει αγωνιστεί ούτε λεπτά στα τρία ματς (Ατρόμητος, Καραμπάγκ, ΟΦΗ) που ο Ισπανός έχει καθίσει στον πάγκο.

Πάντως ο Ισπανός τεχνικός τον συμπεριέλαβε στην αποστολή για το Αζερμπαϊτζάν και την αναμέτρηση της Πέμπτης (13/10) για το Europa League. Μένει να δούμε αν θα επιστρέψει και στους αγώνες ο Άγγλος.