Ατλέτικο Μ. - Βαγιαδολίδ 3-0: Γκριεσμάν και Μοράτα είχαν κέφια

ΑΠΕ-ΕΡΑ

Με τρία γκολ μέσα σε διάστημα 11 λεπτών στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε μια μπουκιά τη Βαγιαδολίδ (3-0) και πήρε… περίπατο το τρίποντο.

Με τρία γκολ μέσα σε διάστημα 11 λεπτών, η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε μια… χαψιά τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ με 3-0. Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Γκριεσμάν και Μοράτα η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε καθάρισε το παιχνίδι από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 18′ η κάθετη πάσα του Γκριεζμάν βρήκε τον Μοράτα, ο οποίος απέφυγε υπέροχα έναν αντίπαλο και από κοντά έκανε το 1-0 σαν σε προπόνηση. Πέντε λεπτά αργότερα, υπέροχο τακουνάκι του Γκριεζμάν έγραψε το 2-0 για την Ατλέτικο. Στο 28′ σε εκτέλεση φάουλ με γέμισμα, ο Ερμόσο με διπλή προσπάθεια έκανε το 3-0 και ουσιαστικά κλείδωσε το τρίποντο, με τη συνέχεια του ματς να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.