Κ15 ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0: Ανώτερος ο Δικέφαλος προκρίθηκε στον τελικό του Final Four

Η Κ15 του ΠΑΟΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό 2-0 στο Πανθεσσαλικό και πήρε την πρόκριση στον τελικό του Final Four. Ο Σιδηρόπουλος και ο Τουρσουνίδης (ανιψιός του Γιώργου) ήταν οι σκόρερ για τον Δικέφαλο.

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε του Παναθηναϊκό 2-0 στον δεύτερο ημιτελικό του Final Four του πρωταθλήματος της Κ15 της Super League και έκλεισε θέση στον τελικό όπου θα συναντηθεί με τον Ολυμπιακό, ο οποίος νωρίτερα νίκησε την ΑΕΛ 2-1.

Οι παίκτες του Σάββα Κωνσταντινίδη άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Σιδηρόπουλο να χρίζεται σκόρερ και το 1-0 να οδηγεί τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Ο ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες φάσεις για να σκοράρει και δεν άργησε να βρει και το δεύτερο γκολ. Αυτό ήρθε με τον Τουρσουνίδη, ο οποίος είναι ανιψιός μιας μεγάλης μορφής του Δικεφάλου, του Γιώργου Τουρσουνίδη και γιος του Ζαχαρία Τουρσουνίδη.

Στο φινάλε η ένταση μεταξύ των δύο ομάδων ανέβηκε με σκληρά μαρκαρίσματα και από τις δύο πλευρές, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το ματς με δέκα παίκτες. Ο Δικέφαλος έχασε την ευκαιρία να κάνει το 3-0, με τον Μπέρδο να αστοχεί σε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό.

Ο τελικός μεταξύ Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Πανθεσσαλικό.