Λίβερπουλ- Νότιγχαμ Φόρεστ: Άνετοι και... ωραίοι οι «κόκκινοι» επιβλήθηκαν 3-0

ντιόγκο ζότα

Η Λίβερπουλ επιβλήθηκε με 3-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Η Λίβερπουλ νίκησε με 3-0 την Νότιγχαμ Φόρεστ και ανέβηκε έστω και προσωρινά στην 3η θέση και στο -3 από την πρώτη Τότεναμ.

Για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ τον δρόμο άνοιξε ο Ντιόγκο Ζότα στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης έπειτα από πολύ όμορφη προσπάθεια του Σαλάχ, ο οποίος πέρασε την μπάλα στο χώρο στο Νούνιες, που σούταρε αλλά ο Τέρνερ απέκρουσε και έτσι ο Ζότα που πήρε το ριμπάουντ έδωσε το προβάδισμα στους «reds».

Μετά από μόλις τέσσερα λεπτά, ο Σαλάχ με μια ακόμα πάσα κλειδί έβγαλε τον Σομποζλάι στο πλάι της περιοχής και αυτός γύρισε την μπάλα παράλληλα βρίσκοντας τον Νούνιες, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Τέρνερ και έκανε τι 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κόκκινοι» έκαναν περισσότερο διαχείριση και ο συνήθης ύποπτος και πρωταγωνιστής, Μοχάμεντ Σαλάχ σε ένα ακόμη παιχνίδι έγραψε και το τελικό 3-0, φτάνοντας τα επτά γκολ σε εννιά παιχνίδια στην Premier League.