Νιούκαστλ - Νότιγχαμ Φόρεστ 1-3: Σούπερ ανατροπή με χατ τρικ Γουντ απέναντι στην παλιά του ομάδα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Νότιγχαμ Φόρεστ νίκησε την Νιούκαστλ, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, στο μόλις δεύτερο ματς του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο στον πάγκο της ομάδας.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ βάση της εικόνας της πήρε αυτό που άξιζε, την νίκη δηλαδή απέναντι στην Νιουκάστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» με 3-1, για την 19η αγωνιστική της Premier League.

Ο Ίσακ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι και ο Κρις Γούντ πήρε πάνω του την…επιχείρηση της ανατροπής. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε, στο 53′ έβαλε την ομάδα του μπροστά και στο 60′ εξασφάλισε την νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Με αυτή την νίκη η «φόρεστ» ανέβηκε στην 16η θέση με 17 βαθμούς, ενώ οι «καρακάξες» έμειναν στην έβδομη θέση με 29 βαθμούς. Επόμενο ματς της Νότιγχαμ Φόρεστ είναι στις 30/11 στο «Σίτι Γκράουντ» εναντίον της Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ (19:30), ενώ της Νιούκαστλ την πρωτοχρονιά στο «Άνφιλντ» με την Λίβερπουλ (01/01, 22:00).