Εθνική Ελπίδων: Νίκησε την Ανδόρα με σκόρερ τον Σουρλή

Η εθνική ελπίδων επικράτησε της Ανδόρας με 1-0 με τον Σουρλή να πετυχαίνει το γκολ της νίκης.

Η Εθνική Ελπίδων νίκησε με 1-0 την Ανδόρα σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του EURO 2025. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Βασίλης Σουρλής από ασίστ του Χρήστου Κρυπαράκου, στο 41′.

Οι ελπίδες έφτασαν στους 14 βαθμούς και ανέβηκαν προσωρινά στη δεύτερη θέση, με ένα βαθμό διαφορά από την τρίτη Κροατία, η οποία όμως έχει τρία ματς λιγότερα. Οι Κροάτες θα παίξουν με την Πορτογαλία στο ντέρμπι του ομίλου φιλοξενούμενοι στο στάδιο «Σάο Λουίς», στο Φάρο. Η Ανδόρα τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κάστρο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ελλάδα: Τζολάκης, Κρυπαράκος, Αποστολόπουλος, Καλογερόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Κουρφαλίδης (56΄ Δαρέλας), Σουρλής, Μεταξάς (84΄ Καραμάνης), Αποστολάκης (84΄ Παναγιώτου), Τζίμας (56΄ Κοσίδης), Παναγίδης (71΄ Σοφιανός)

Ανδόρα: Ντε Κάστρο, Μπελίδο, Μπόρα, Ολιβέρα, Ρόμπινατ, Φερέιρα (71΄ Ροντρίγκεθ), Ισκιέρδο, Μπάμποτ, Ροντρίγκο (85΄ Πούιγσεγουρ), Ρόζας, Σόλα (71΄ Γκούμα, 90΄+6 Ραμπέλο)