ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ: Κορυφαίος... παρέα με Ντιμπάλα, Λεβαντόφσκι και Ρονάλντο! (pic+vid)

Ο Έλληνας τερματοφύλακας συμπεριλήφθηκε στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League από την UEFA.

Αν και δέχθηκε πέντε γκολ (5-2), από την Μπάγερν Μονάχου στην αναμέτρηση της Μπενφίκα με τους Βαυαρούς στο Μοναχο, ο Ελληνας διεθνής τερματοφύλακας, Οδυσσέας Βλαχοδήμος, ο οποίος πάντως απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόφσκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-1, συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League, όπως την παρουσιάζει η UEFA.

Να σημειωθεί ότι ο Πολωνός διεθνής επιθετικός της Μπάγερν, έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει πριν από το ματς της Τρίτης.