ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 1-0: Τρίποντο με γκολάρα Κουαδράδο στο 90+1'! (Highlights)

Η ομάδα του Τορίνο πήρε τη νίκη σε ένα ματς το οποίο πήγαινε… ολοταχώς για ισοπαλία…

Τα πάντα έδειχναν ισοπαλία, έτσι όπως εξελισσόταν το ματς της Γιουβέντους με τη Φιορεντίνα στο Τορίνο, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις να πάρουν τη νίκη!

Ένα ματς με λίγες φάσεις και τη Φιορεντίνα να μένει με δέκα παίκτες στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Από εκεί και πέρα, κλείστηκε στην άμυνά της προσπαθώντας να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Όμως ο Κουαδράδο είχε άλλη άποψη για το ματς. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε την μπάλα από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ με το δεξί πόδι από πλάγια θέση, την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0! Σε ένα χρονικό σημείο στο οποίο η Φιορεντίνα δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Γιουβέντους: Περίν, Άλεξ Σάντρο (46′ Πελεγκρίνι), Ρουγκάνι, Ντε Λιχτ, Ντανίλο, Ραμπιό (79′ Κουαδράδο), Λοκατέλι, ΜακΚέιν, Κιέζα, Μοράτα (88′ Κάιο Ζόρζε), Ντιμπάλα.

Φιορεντίνα: Τερατσιάνο, Οντριοθόλα, Μιλένκοβιτς, Μαρτίνες, Μπιράχι, Μποναβεντούρα (78′ Ντουνκάν), Τορέιρα (64′ Άμραμπατ), Καστροβίλι (78′ Ναστάσιτς), Καγιεχόν (75′ Ιγκόρ), Σαπονάρα (74′ Σοτίλ), Βλάχοβιτς.