Βαθμολογία Super League: Ο Ολυμπιακός στο +13 από τον ΠΑΟΚ - Ο Παναθηναϊκός πλησίασε στο -3 την ΑΕΚ

Με τρεις αγώνες στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα (27/2) το πρωτάθλημα της Super League.

Στο Φάληρο ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το σοκ της ήττας 3-0 από την Αταλάντα στο Europa League και νίκησε τον ΟΦΗ με 2-0  χάρις στα γκολ των Ροντρίγκεζ και αυτογκόλ του Ντουρμισάι. Με το τρίποντο αυτό αύξησε σε 13 τους βαθμούς της διαφοράς από τον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Στη «Λεωφόρο» ο Παναθηναϊκός με ρεσιτάλ ευστοχίας στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 3-0 της ΑΕΚ που εκτός από ανίκανη ανασταλτικά ήταν και άτυχη επιθετικά (είχε δυο δοκάρια). Το σκορ δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Παναθηναϊκός έφτασε στο -3 από την ΑΕΚ στην 3η θέση.

Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 1-0 με το 15ο πέναλτι που κέρδισε στη σεζόν (εκτελεστής ο Σβαμπ καθώς απουσιάζε ο Κούρτιτς) αλλά ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Τουράμ που χειροκροτήθηκε όταν, πανηγυρίζοντας, σήκωσε την ουκρανική σημαία.

Το Σάββατο (26/2)

Στην Τρίπολη ένα γκολ που σημείωσε ο Αμπουμπακάρ Καμαρά με τη βοήθεια της τύχης (η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία) κι ένα άλλο του Λούκας Σάσα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης πήρε υπερπολίτιμη νίκη επί του Αστέρα και ο Χερμάν Μπούργος έκανε το 2/2 στον πάγκο της ομάδας.

Με τη νίκη του αυτή έφτασε στην 5η θέση προσπερνώντας τον σημερινό του αντίπαλο ο οποίος όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

Στο Αγρίνιο, σε ένα ματς που έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή, Παναιτωλικός και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που δεν … χάλασε κανέναν από τους δυο…