TZOYNTO: Χρυσό μετάλλιο και χρήσιμες εμπειρίες για τους αθλητές του ΠΑΟΚ

Το σωματείο της Θεσσαλονίκης έδειξε ικανοποίηση για τις εμφανίσεις στη Λάρισα, συνεχάρη τους αθλητές του και χάρηκε την πρωτιά του Γιώργου Κεσίδη στα -60 κιλά.

Ένα χρυσό μετάλλιο, δύο πέμπτες θέσεις και δύο έβδομες ήταν ο απολογισμός του του τμήματος τζούντο του ΠΑΟΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων και Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στην Λάρισα και κρίθηκε ικανοποιητικός από τον σύλλογο.

Παρά την έλλειψη επαρκούς προετοιμασίας λόγω της πανδημίας οι μικροί αθλητές του ΠΑΟΚ έκαναν καλές εμφανίσεις με αποκορύφωμα την πρωτιά του Γιώργου Κεσίδη στα -60 κιλά Νέων Ανδρών. Ο εν λόγω αθλητής κατέκτησε την 1η θέση ανάμεσα σε 22 αθλητές κι επικράτησε συνολικά σε πέντε αγώνες.
Από και κει πέρα ο Αλέξανδρος Κατσαρώνας τερμάτισε στην 7η θέση των -60 κιλών εφήβων, ενώ η Ζωή Γερομήτρου κατετάγη 5η στην κατηγορία των -57 κιλών νεανίδων.

Επίσης στα -60 κιλά των Νέων ανδρών ο Αλέξανδρος Κατσαρώνας έχασε στον ημιτελικό της κατηγορίας και τερμάτισε 5ος την κατηγορία του, ενώ η Γερομήτρου ήταν στην 7η θέση της κατηγορίας των Νέων Γυναικών στα -57 κιλά.