Μαρία Σάκκαρη: Κακή εμφάνιση και πρόωρος αποκλεισμός στο Νότιγχαμ

Η Μαρία Σάκκαρη δεν εμφάνισε τον καλό της εαυτό απέναντι στην Αλιζέ Κορνέ και ηττήθηκε με 2-0 σετ στο τουρνουά του Νότιγχαμ.

Η Μαρία Σάκκαρη δεν έπιασε ποτέ την απαιτούμενη απόδοση στο ματς με την Αλιζέ Κορνέ (2-0 σετ, 1-6, 3-6) και αποκλείστηκε από τη δεύτερη μόλις φάση του τουρνουά στο Νότιγχαμ (WTA 250).

Η 26χρονη ήταν απογοητευτική και δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην Γαλλίδα νο72 του ταμπλό, που έκανε πάρτι και πέρασε εύκολα στα προημιτελικά.

Η Σάκκαρη ότι και να προσπαθούσε δεν της έβγαινε, ενώ αντίθετα η αντίπαλός της έβρισκε λύσεις. Οι επιστροφές της Ελληνίδας πρωταθλήτριας δεν ήταν καλές, ενώ υπέπεσε σε πολλά αβίαστα λάθη.

Η Κορνέ πήρε τεράστιο προβάδισμα σπάζοντας το σερβίς της Σάκκαρη και έφτασε στο 5-0 με την Σάκκαρη να μειώνει, όμως τελικά η Γαλλίδα πήρε το σετ με 6-1.

Επανάληψη του πρώτου ήταν και το δεύτερο, με την Κορνέ μέχρι το τέταρτο game να κάνει ότι θέλει στο κορτ. Κάπου εκεί όμως η Σάκκαρη αντέδρασε και με όπλο το σερβίς της κατάφερε να μειώσει σε 4-3.

H Kορνέ κράτησε το σερβίς της κάνοντας το 5-3, η Σάκκαρη απάντησε, προσπάθησε να ισοφαρίσει, όμως η αντίπαλός της ήταν πιο συγκεντρωμένη και έκανε το 2-0, παίρνοντας την πρόκριση.