Iντερ Μαϊάμι - Σάρλoτ 1-1 : Μέσι και Σφιντέρσκι τα γκολ - Σουάρες την ευκαιρία της χρονίας

Τρομερά πράγματα στο παιχνίδι της Ιντερ Μαϊάμι με την Σαρλότ με γκολάρα του Μέσι, γκόλ για τον πρώην «ασπρόμαυρο» Κάρολ Σφιντέρσκι και την ευκαιρία της χρονιάς απο τον Σουάρες.

Στο 1-1 έμειναν Ίντερ Μαϊάμι και Σάρλοτ στην αναμέτρηση τους τα ξημερώματα της Κυριακής (29/9), με τον πρώην φορ του ΠΑΟΚ Κάρολ Σφιντέρσκι να ανοίγει το σκορ μετά απο κόντρα σε σουτ του συμπαίκτη του.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο πρός τα δίχτυα και την ισοφάριση δέκα λεπτά αργότερα, με ένα τρομερό γκολ απο τον σούπερ στάρ της ομάδας Λιονέλ Μέσι, ενώ στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ίντερ Μαϊάμι έφτασε κοντά στο γκολ της νίκης, αλλά ο Σουάρες απέτυχε να σκοράρει από τη μικρή περιοχή στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.