Βαθμολογία πλέι άουτ: Αποχαιρετάει ο ΠΑΣ, την τύχη στα χέρια του ο Παναιτωλικός

Το πέρας της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League, έφερε τον Παναιτωλικό στη 12η θέση που οδηγεί στη παραμονή στην κατηγορία, δύο βαθμούς πάνω από την Κηφισιά. Στο -8 από τους Αγρινιώτες ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος πολύ δύσκολα θα προλάβει.

Οδυνηρή ήττα για τον ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς με τέρμα του Ατιένθα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, είδε τον Αστέρα Τρίπολης να τον βυθίζει κι άλλο στον πάτο της βαθμολογίας.

Τεράστιο διπλό για τον Παναιτωλικό, ο οποίος πέρασε «διά πυρός και σιδήρου» από την έδρα της Κηφισιάς, ρίχνοντας τη μάλιστα στις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Απολαυστικές ισοπαλίες είχαμε στις άλλες δύο αναμετρήσεις, με τα παιχνίδια Πανσερραϊκός – ΟΦΗ και Βόλος – Ατρόμητος να λήγουν 2-2.