Μουντιάλ 2022: Το πανόραμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου - Πρόγραμμα, αποτελέσματα, βαθμολογίες

Sportday.gr

Δείτε το πανόραμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και όλοι οι αγώνες του πρώτου χειμερινού Μουντιάλ στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Πατήστε εδώ και δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων του ΑΝΤ1 και του ΑΝΤ1+

ΟΜΑΔΑ                        ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Ισημερινός                     2              3-1                4
2. Ολλανδία                        2               3-1                4
3. Σενεγάλη                         2              3-3                3
4. Κατάρ                                2               1-5                0

1η αγωνιστική

Κυρ 20/11 18.00  Κατάρ – Ισημερινός 0-2
Δευ 21/11 18.00    Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2

2η αγωνιστική

Παρ 25/11 15.00   Κατάρ – Σενεγάλη 1-3
Παρ 25/11 18.00   Ολλανδία – Ισημερινός 1-1

3η αγωνιστική

Τρ 29/11 17.00         Ολλανδία – Κατάρ
Τρ 29/11 17.00         Ισημερινός – Σενεγάλη

ΟΜΑΔΑ                        ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Αγγλία                            2                    6-2            4
2. Ιράν                                 2                   4-6             3
3. ΗΠΑ                                 2                    1-1              2
3. Ουαλία                          2                    1-3              1

1η αγωνιστική

Δευ 21/11 15.00  Αγγλία – Ιράν 6-2
Δευ 21/11 21.00  ΗΠΑ – Ουαλία 1-1

2η αγωνιστική

Παρ 25/11 12.00  Ουαλία – Ιράν 0-2
Παρ 25/11 21.00   Αγγλία – ΗΠΑ 0-0

3η αγωνιστική

Τρ 29/11 21.00       Ιράν – ΗΠΑ
Τρ 29/11 21.00       Ουαλία – Αγγλία

ΟΜΑΔΑ                           ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Πολωνία                          2                   2-0             4
2. Αργεντινή                       2                   3-2             3
3. Σ. Αραβία                        2                  2-3              3
4. Μεξικό                               2                  0-2              1

1η αγωνιστική

Τρ 22/11 12.00    Αργεντινή – Σ. Αραβία 1-2
Τρ 22/11 18.00    Μεξικό – Πολωνία 0-0

2η αγωνιστική

Σάβ 26/11 15.00  Πολωνία – Σ. Αραβία  2-0
Σάβ 26/11 21.00  Αργεντινή – Μεξικό  2-0

3η αγωνιστική

Τετ 30/11 21.00    Πολωνία – Αργεντινή
Τετ 30/11 21.00    Σ. Αραβία – Μεξικό

ΟΜΑΔΑ                              ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1. Γαλλία                                       2                 6-2            6
2. Αυστραλία                           2                 2-4             3
3. Δανία                                       2                 1-2              1
4. Τυνησία                                  2                 0-1              1

1η αγωνιστική

Τρ 22/11 15.00    Δανία – Τυνησία 0-0
Τρ 22/11 21.00    Γαλλία – Αυστραλία 4-1 

2η αγωνιστική

Σάβ 26/11 12.00  Τυνησία – Αυστραλία 0-1
Σάβ 26/11 18.00  Γαλλία – Δανία΄2-1

 

3η αγωνιστική

Τετ 30/11 17.00    Τυνησία – Γαλλία
Τετ 30/11 17.00    Αυστραλία – Δανία

ΟΜΑΔΑ                               ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Ισπανία                                  1                   8-1              4
2. Ιαπωνία                                 2                 2-2               3
3. Κόστα Ρίκα                          2                 1-7                3
4. Γερμανία                               2                 2-3                1

1η αγωνιστική

Τετ 23/11 15.00  Γερμανία – Ιαπωνία 1-2
Τετ 23/11 18.00  Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0

2η αγωνιστική

Κυρ 27/11 12.00  Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1
Κυρ 27/11 21.00  Ισπανία – Γερμανία  1-1

3η αγωνιστική

Πέμ 1/12 21.00     Ιαπωνία – Ισπανία
Πέμ 1/12 21.00     Γερμανία – Κόστα Ρίκα

ΟΜΑΔΑ                                 ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1. Κροατία                                     2                 4-1             4
2. Μαρόκο                                    2                2-0             4
3.  Βέλγιο                                       2                1-0              3
4. Καναδάς                                  2                 1-5              0

1η αγωνιστική

Τετ 23/11 12.00  Μαρόκο -Κροατία 0-0
Τετ 23/11 21.00  Βέλγιο – Καναδάς 1-0

2η αγωνιστική

Κυρ 27/11 15.00 Βέλγιο – Μαρόκο  0-2
Κυρ 27/11 18.00 Κροατία – Καναδάς  4-1

3η αγωνιστική

Πέμ 1/12 17.00    Κροατία – Βέλγιο
Πέμ 1/12 17.00    Καναδάς – Μαρόκο

ΟΜΑΔΑ                                    ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Βραζιλία                                    1                  2-0          3
2. Ελβετία                                       1                  1-0           3
3. Καμερούν                                 2                 3-4           1
4. Σερβία                                         2                 3-5           1

1η αγωνιστική

Πέμ 24/11 12.00  Ελβετία -Καμερούν 1-0
Πέμ 24/11 21.00  Βραζιλία – Σερβία  2-0

2η αγωνιστική

Δευ 28/11 12.00  Καμερούν – Σερβία 3-3
Δευ 28/11 18.00  Βραζιλία – Ελβετία

3η αγωνιστική

Παρ 2/12 21.00   Καμερούν – Βραζιλία
Παρ 2/12 21.00   Σερβία – Ελβετία

ΟΜΑΔΑ                                    ΑΓΩΝΕΣ    ΓΚΟΛ    ΒΑΘΜΟΙ

1.  Πορτογαλία                              2                 5-2            6
2. Γκάνα                                           2                 5-5            3
3. Ν. Κορέα                                     2                2-3             1
4. Ουρουγουάη                           2                 0-2            1

1η αγωνιστική

Πέμ 24/11 15.00  Ουρουγουάη – Ν. Κορέα 0-0
Πέμ 24/11 18.00  Πορτογαλία – Γκάνα  3-2

2η αγωνιστική

Δευ 28/11 15.00  Ν. Κορέα – Γκάνα  2-3
Δευ 28/11 21.00  Πορτογαλία – Ουρουγουάη  2-0

3η αγωνιστική

Παρ 2/12 17.00    Ν. Κορέα – Πορτογαλία
Παρ 2/12 21.00    Γκάνα – Ουρουγουάη

(1)  Σάβ 3/12 17.00                    Α1 – Β2
(2) Σάβ 3/12 21.00                   Γ1 – Δ2
(3) Κυρ 4/12 17.00                    Δ1 – Γ2
(4) Κυρ 4/12 21.00                   Β1 – Α2
(5) Δευ 5/12 17.00                    Ε1 – ΣΤ2
(6) Δευ 5/12 21.00                    Ζ1 – Η2
(7) Τρ 6/12 17.00                        ΣΤ1 – Ε2
(8) Τρ 6/12 21.00                       Η1 – Ζ2

(9)  Παρ 9/12 17.00          Νικητής (5) – Νικητής (6)
(10) Παρ 9/12 21.00        Νικητής (1) – Νικητής (2)
(11) Σάβ 10/12 17.00         Νικητής (7) – Νικητής (8)
(12) Σάβ 10/12 21.00       Νικητής (3) – Νικητής (4)

(13) Τρ 13/12 21.00           Νικητής (9) – Νικητής (10)
(14) Τετ 14/12 21.00         Νικητής (11) – Νικητής 12

Σάβ 17/12 17.00   Ηττημένος (13) – Ηττημένος (14)

Κυρ 18/12 17.00   Νικητής (13) – Νικητής (14)

Ακολουθείστε τo SPORTDAY.GR στο Google News